Sosyal Medyada Etkili Olma Yöntemleri

Sosyal medya, günümüzde firmalar ve sayfalar için büyük bir platform haline gelmiştir. Firmalarını sosyal medyaya taşıyan firma sahipleri, iyi yerlere gelebilmek için ellerinden geleni yapmaktadır. Bu yazıda yer alan 15 etkili yöntemi sosyal medya hesaplarınıza uygulamanız halinde, hesaplarınız daha güzel bir görünüm alacağı gibi, sayfanızı ziyaret eden kişilerin takipte kalma ihtimalleri de artacaktır. Instagram takipçi satın alma işlemi ile de bu ihtimal artabilir.

Bu yöntemlerin dışında instagram takipçi satın alma işlemleri ile de sayfalarınızı büyütebilirsiniz.

Çekici ve Güvenilir Bir Sayfa

Sosyal medya kullanan insanların dikkatini çekebilecek profiller genel olarak dolu profillerdir. Bu nedenle profillinizdeki bilgileri eksiksiz şekilde doldurmanız kullanıcıların kafasında kim olduğunuza dair ve ne iş yaptığınıza dair görünüm oluşturacaktır. Bu nedenle sosyal medya profillerinizdeki bilgilerden insanlar size veya firmanıza ulaşabilmelidir.

Ayrıca başlangıç olarak 5-10 adet sosyal medya gönderisi paylaşmanız, sayfanızın dolu gözükmesi yönünden daha etkili olacaktır. Bu sayede profili inceleyen kullanıcılar, paylaşımların hoşlarına gitmesi durumunda profilinizi takip edecektir.

Güçlü Paylaşımlar

Sayfanızı incelemek için ziyaret eden kullanıcılar, paylaşım yaptığınız alanlara da dikkat ederler. Bu nedenle boş paylaşım yapan sayfalar çöp olarak gözükür. Sosyal medyada kaliteli içerik paylaşmak, kullanıcının dikkatini her zaman çekecektir. Bu nedenle kullanıcının ilgisini çekecek yönde ve kaliteli içerik girişi yapmak gerekmektedir.

Arkadaşları Bulma

Bir çok sosyal medya platformu, daha önceki arkadaşlarınızı ve yakınınızdaki kişileri bulmanıza imkan tanır. Sosyal medya platformunun bu özelliğinden faydalanarak arkadaşlarınızı bulup, onları takip etmeniz, onların da size geri dönüş yapmasına neden olacaktır. Küçük bir kitle dahi olsa başlangıç için bir miktar kullanıcı kazanılacaktır.

Web Sitesinden Sosyal Medyaya

Web sitesinden kullanılan bağlantılar ile kullanıcıların profillerinizi ziyaret etmesi mümkündür. Bu nedenle, web sitesine sosyal medya hesaplarınızın linklerini eklemeyi unutmayın. Bu sayede web sitenizdeki ziyaretçiler sosyal medya profillerinizi de ziyaret edebilecek, dilerlerse de takip edebileceklerdir.

E-Posta İmzası

E-postadaki imzanıza profillerinize yönlendirme yapacak tarzda bağlantılar eklemeniz, mail ile iletişim kurduğunuz kullanıcıların dikkatini çekmeyi başaracaktır. Bu kullanıcılar profillerinizi ziyaret edebilecektir.

Sosyal Medyada Çapraz Pazarlama

Elinizde yüksek takipçi kitlesine sahip bir hasap bulunmaktaysa, bu hesapta yeni açtığınız hesaptan bahsetmeniz, kullanıcıların diğer sayfanızı da ziyaret etmesini sağlayacaktır. Örneğin, twitter hesabınızda çok fazla takipçi bulunuyorsa, instagram sayfanızdan onlara söz etmeniz, aynı kitleyi instagramda da kazanmanıza vesile olacaktır.

Twitter’da Size Hitap Eden Kullanıcıları Takip Edin

Twitter, 5000’e yakın kullanıcıyı takip etmenize olanak sağlamaktadır. Twitter’daki sizin kitlenize hitap eden kullanıcıları takip etmekten çekinmeyin. Bu kullanıcıları takip etmeniz durumunda takip ettiğiniz kullanıcılara bildirim gidecektir. Böylelikler kullanıcılar sizden haberdar olacaktır. Bu kullanıcılarla mesaj yolu ile de iletişime geçmeyi kesinlikle ihmal etmeyin.

Konunuzla alakalı olan twitlere yanıt vermekten çekinmeden yanıt verin. Bu diğer kullanıcılar tarafından da dikkatleri çekmenizi sağlayacaktır.

Facebook Reklamları

Reklam için ayırmış olduğunuz bir bütçe bulunuyorsa, bu bütçe ile Facebook’ta reklam vermek sizi iyi yerlere taşıyacaktır. Facebook tarafından yayınlanan reklamlar kullanıcılara güven verecektir ve bu güven size kitle olarak geri dönecektir.

Hedef Kitlenizdeki Sayfaları Beğenin

Facebook’ta bulunan sayfalardan sizin amaçlarınıza uygun olan sayfaları tespit edin ve o sayfaları beğenerek takipte kalın. Bu sayfaların paylaşımlarından hedef kitlenize ait kullanıcıları keşfedebilir ve onlarla iletişime geçebilirsiniz.

Facebook Profilinizi Takip Etmeye İzin Verin

Facebook, arkadaş eklemenin yanı sıra kullanıcılarına takip etme olanağını da sunmaktadır. Fakat bu özelliği kullanabilmek için öncelikle aktif etmeniz gerekmektedir. Bu özelliği aktif ederseniz hedef kitlenizdeki kullanıcılar sizi tekip edebilecek, her paylaşımınızdan haberdar olabilecektir.

Facebook Grupları

Konunuzla alakalı olan grupları Facebook üzewrinden tespit ederek bu gruplara katılmanız yararlı olacaktır. Bu gruplarda tartışmalar başlatmanız veya tartışmalara katılmanız durumunda hedef kitlenizin dikkatini çekebilecek ve onların size katılmasına izin verebileceksiniz.

Instagram Kullanıcılarını Takip Etmek

Instagram üzerinde hedef kitlenize ait etiketleri tespit ederek, bu etiketlerde paylaşım yapan, paylaşımları beğenen ve yorum atan kullanıcılara ulaşın. Bu kullanıcıları takip etmeniz durumunda kullanıcılara bildirim gidecek ve sizden haberdar olacaklardır. Ayrıca bu kullanıcılar sizin takip isteklerinizi kabul ettiğinde onların dikkatini çekmek için fotoğraflarını beğenebilir ve yorum bırakabilirsiniz.

Etiket Kullanımı Yapın

Sosyal medyada, özellikle Instagram’da paylaşım yaparken, hedef kitlenizin ziyaret ettiği etiketleri kullanmaktan çekinmeyin. Bu etiketleri kullanmanız, konu ile alakalı kullanıcıların dikkatini çekecektir. Bu durumda da bu kullanıcılar sizi takip edebilecektir.

LinkedIn Kullanımı

LinkedIn, aktif kullanıcılarla iletişim kurmak için harika bir platformdur. Bu platformdaki gruplara katılıp tartışma başlatarak tartışmalara katılmanız, kullanıcıların dikkatini çekecektir.

Blog Paylaşımlarını Yorumlayın

LinkedIn, kullanıcılara blog paylaşımlarını LinkedIn’de paylaşma olanağını sunmaktadır. Dolayısıyla bu blog sahiplerinin LinkedIn’de oldukça yüksek takipçileri bulunmaktadır. Alanınızla ilgili olan blogları takip ederek bu kullanıcıların kitelesinden hedefinize ulaşabilirsiniz. Bu kullanıcıları takip edin ve elinizden geldiğince paylaşımları yorumlayarak hedef kitlenize hitap etmeye çalışın.

Sosyalet ile Instagram Takipçi Satın Alma ile Sayfalarınızı Büyütebilirsiniz!

Panel tarafından gönderilen takipçiler ne kadar da organik kitlenin yerini tutmayacak olsa da, size ve sayfanıza olumlu bir görüntü oluşturmada yardımcı olacaktır. Sosyalet.com, sizlere uygun fiyatlardan instagram takipçi satın alma ve beğeni hizmetlerini sunmaktadır. Bu paketlerden satın alarak sayfanızı güzel bir görüntüye kavuşturabilir ve kullanıcılarınızın daha çok dikkatini çekmeyi başarabilirsiniz. Bir sosyal medya hesabını büyütmeden önce dikkat çekmek için takipçi ve beğeni paketleri satın almanız, kitlenizin dikkatini daha kolay çekecektir.

Sosyalet, 5 TL’den başlayan fiyatlarla kaliteli ve hızlı takipçi hizmeti sunduğu gibi, beğeni paketleri ise yalnızca 3 TL’den kullanıcılarla buluşmaktadır. Siz de hemen sosyalet.com web sitesini ziyaret edebilir, hizmetleri güvenli bir şekilde satın almaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir